Ülevaade Kaarlijärvel toimunud põlengu järgsetest taastamistöödest ja tootmise taaskäivitamisest

Head sõbrad, kliendid ja koostööpartnerid! 

Käesolevas kirjas anname ülevaate Estover Piimatööstus OÜ tootmisüksuse (Kaarlijärve, Rannu) põlengu järgsetest taastamistöödest ja tootmise taaskäivitamisest.

05.12.2023 toimus tulekahju meie piimatööstuses – Kaarlijärvel, Rannus. Põlengus said kahjustada pakendi- ja hoiustamisladu ning seda läbivad automaatika-, elektri-, kütte- ja jahutussüsteemid. Õnneks tulekahjus tootmisliinid otseselt kannatada ei saanud. 

Tänu headele koostööpartneritele on põlenud osa tänaseks lammutatud ning osaliselt oleme jõudnud taastada ka hävinud tehnilised lahendused. Samuti on lattu juba saabunud uued pakendid, et saaksime tootmise peagi taaskäivitada. 

Tulekahjust tulenev tootmise seisak mõjutab enim kiiresti riknevaid tooteid nagu kohupiim, toorjuust, kodujuust, jogurt ja mozzarella juust, mille tootmine toimub Kaarlijärvel asuvas tehases. Oleme optimistlikud ja planeerime juba peale jõulupühi tootmise taaskäivitada ning alustada kogu meie armastatud sortimendi turustamist.

Täpsustuseks saame öelda, et sulatatud juustu tootmine toimub meil Pärnumaal Selja külas asuvas tehases ning Kaarlijärve tehases toodetud juustude viilutamine, tükeldamine ja riivimine teostatakse Tallinna pakketsehhis. Sellest tulenevalt ei ole ka antud kategooriate toodete turustamine katkenud. Tulekahju järel peatasime toodete ekspordi ja oleme seadnud oma prioriteediks kohaliku turu teenindamise. Juustusõbrad ei pea muretsema, sest enamike juustude laovaru on meil piisav.

Loodame teie mõistvale suhtumisele ja soovime rahulike saabuvaid pühi.

Hannes Mootse
Tegevjuht